Yurt dışı seyahatlerinin en zor yanını hiç düşündünüz mü? Tabii ki vize! Her ülkede farklı bir prosedür olması ve başvurulduğunda kabul edilme garantisi olmaması özellikle ilk defa yurt dışına çıkacak misafirlerimizin kafasını karıştırıyor. Ancak, biz varken, endişeye yer yok.

Bizler “El Hilal Turizm” olarak, her türlü vize işleminizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için, vize danışmanlığı yapıyoruz. Böylelikle katılmak istediğiniz bir yurt dışı turu olduğunda internette ki bilgi kirliliğine maruz kalmadan en doğru ve özet yönlendirmeye ulaşabiliyorsunuz.

Bilindiği üzere her ülkenin vize kuralları ve istediği evraklar birbirinden farklı. Alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz hangi ülkenin vize başvurusunda neler talep ettiğine oldukça hakim. Siz yalnızca tur ile gitmek istediğiniz ülkeleri seçin. Vize işlemleri için izlemeniz gereken her adım yetkili personelimiz tarafından sizlere anlatılacak. Eğer dilerseniz, tura kayıt yaptırmadan önce de vize danışmanlığı alabilirsiniz. Bu sayede eğer gitmek istediğiniz ülkenin vize şartlarını karşılamayacağınızı düşünüyorsanız, başka ülkelerin turlarına yönelebilirsiniz.

Vize Nasıl Alınır?

Vize, bir ülkeye girmek ya da bir ülkeden çıkış işlemleri gerçekleştirmek için yetkili kurumlardan talep edilen belgeye verilen isimdir. Yurt dışına çıkmak isteyen kişi, gitmeyi planladığı ülkenin vize alım işlemleri için belirlediği prosedürleri yerine getirerek gerekli kurumlara başvurur ve başvurusu onaylandığında çıkış ve giriş işlemlerini gerçekleştirebilir. Vize başvurusunun kabul edilmesi için istenilen evrakların eksiksiz olması ve prosedürün dışına çıkılmaması gerekir. Eğer sizde vize başvurunuzun eksiksiz olmasını istiyorsanız, danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Vize İçin İstenilen Evraklar Nelerdir?

Pek çok vize türü mevcut ve bunların hepsi için farklı farklı evraklar talep edilebiliyor. Ancak her vize türü için mutlaka talep edilen evraklar da mevcut. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pasaport
  • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
  • Aile toplum kâğıdı
  • Sağlık sigortası
  • Gelirinizin yeterli olduğuna dair banka hesap dökümü
  • ​Mesleki durum belgesi
  • İkametgâh belgesi
  • Evlilik cüzdanı (Evliler için)

Bu evraklar, her vize türü için istenilen ortak evraklardır. Ancak, vize türüne göre ekstra evraklar da istenilebilir. Gideceğiniz ülkeyi ve başvuracağınız vize çeşidini seçtikten sonra bizlerden vize danışmanlığı alabilir ve adımları eksiksiz takip ederek vizenizin onaylanma şansını arttırabilirsiniz.